ciema attīstība

Rožkalni šodien //

Kopš 1999. gada nodibinājums “Rožkalni” no viensētas saimniecības ir izaudzis par ciematu ar divām dzīvojamām mājām, kultūras centru, divām kūtīm un vairākām darbnīcām. Šobrīd ciematā mājas raduši 10 pilngadīgas personas ar intelektuālās attīstības traucējumiem. “Rožkalnos” ciemnieki gatavo sieru un sviestu bioloģiski sertificētā piena darbnīcā, papīra darbnīcā nodrošina pasūtījumus patstāvīgajiem klientiem – Valdorfa skolām Latvijā, Igaunijā un Somijā. Atjaunotajā klētī ierīkota tējas darbnīca, kur tiek žāvēta un fermentēta vasarā ievāktā tēja ciemnieku pašu patēriņam kā arī dāvanām. Ciemats ir ieguvis biosaimniecības statusu, apstrādājot laukus tikai ar bioloģiskiem preperātiem un minerāliem, kas pašu spēkiem tiek sagatavoti uz vietas ciematā.

lūdzam atbalstīt

Labdarības akcija //
Saimes mājas atjaunošana

Vējainā 2023. gada 27. maija dienā no ciema dzīvojamās ēkas skursteņa (“Zentas Mauriņas māja”) jumtā ielidoja dzirkstele, izpostot  lielo celtni. Tā bija viena no pirmajām salmu mājām Latvijā. Par laimi,  neviens no ciemniekiem un līdzstrādniekiem uguns nelaimē necieta, tomēr 13 cilvēki zaudēji visu savu iedzīvi.
Lai Rožkalnu ciemata stāsts turpinātos, mēs no sirds aicinām atbalstīt mūs un ziedot nopostītās ēkas atjaunošanai, zvanot uz tālruņa nr.: (+371) 90006564 (4.27 EUR/zvans)!
Ziedojumu var veikt arī ar naudas pārskaitījumu: Camphill nodibinājums “Rožkalni”, reģ.nr. 40008047404, Luminor banka, konta numurs/IBAN: LV40 RIKO 0002010092555, vai arī ziedot, izmantojot “PayPal” kontu (konta nosaukums: Camphill nodibinajums Rozkalni).

Jaunā ģimenes māja

2023. gada 27. maijā, nejaušai uguns dzirkstelei iemetoties salmu jumtā, tika nopostīta ciema lielā dzīvojamā māja (“Zentas Mauriņas māja”), kas bija viena no pirmajām salmu mājām Latvijā. Laimīgā kārtā neviens no ciemniekiem un līdzstrādniekiem uguns nelaimē necieta. Lai arī šis nelaimes gadījums atstāja dziļu emocionālu pārdzīvojumu visas kopienas ierastajā ikdienā, tomēr “Rožkalnu” stāstam bija jāturpinās.

Pateicoties ziedotājiem, brīvprātīgajiem un lielajam Camphill kustības atbalstam, jau vasarā tika likti pamati jaunai dzīvojamai mājai.  Un 2023. gada  30. septembrī tika atklāta “Lilijas māja”.

Jaunā dzīvojamā māja // ReTV, 02.10.2023.