ciema attīstība

Camphill ciemam “Rožkalni” jau 25 gadi //

Kopš 1999. gada nodibinājums “Rožkalni” no viensētas saimniecības ir izaudzis par ciematu ar divām dzīvojamām mājām, kultūras centru, divām kūtīm un vairākām darbnīcām. Šobrīd ciematā mājas raduši 10 pilngadīgas personas ar intelektuālās attīstības traucējumiem. “Rožkalnos” ciemnieki gatavo sieru un sviestu bioloģiski sertificētā piena darbnīcā, papīra darbnīcā nodrošina pasūtījumus patstāvīgajiem klientiem – Valdorfa skolām Latvijā, Igaunijā un Somijā. Atjaunotajā klētī ierīkota tējas darbnīca, kur tiek žāvēta un fermentēta vasarā ievāktā tēja ciemnieku pašu patēriņam kā arī dāvanām. Ciemats ir ieguvis biosaimniecības statusu, apstrādājot laukus tikai ar bioloģiskiem preperātiem un minerāliem, kas pašu spēkiem tiek sagatavoti uz vietas ciematā.

dalība projektā

Borisa un Ināras Teterevu fonda programma

“Pats savam SAIMES GALDAM” //

Šogad Camphill nodibinājums “Rožkalni” ir apstiprināts dalībai Borisa un Ināras Teterevu fonda dārzkopības projektu programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”!
Projekta dalībniekiem kā atbalsts tiks izsniegtas sēklas, stādi un dārza kopšanas piederumi savā pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Tāpat dalībnieki varēs saņemt speciālistu un dārzkopības entuziastu padomus, lai izaudzētu bagātīgu ražu.

Projekta ietvaros visi interesenti tiek laipni aicināti uz atvērtajām lekcijām:
11. maijā plkst. 14:00
“Augsne un augsnes mikrobioloģija”
Lekciju vadīs Dace Zariņa (Biodinamiskās lauksaimniecības un augsnes veselības entuziaste)

16. jūnijā plkst. 14:00
“Biodinamiskais komposts un preparāti” Lekciju vadīs Dace Zariņa (Biodinamiskās lauksaimniecības un augsnes veselības entuziaste)

15. septembrī plkst. 14:00
“Fermentēšanas darbnīca”
Praktisks seminārs kopā ar Zeltīti Kavieri (Dabas un ārstniecisko augu pazinēja)

Lūdzam iepriekš pieteikties pa tālruni: +371 29108235 (Anitra)

Seko līdzi aktuālajai informācijai arī mūsu Facebook lapā

Vairāk par programmu un fonda atbalstu:

www.teterevufonds.lv

Ieskats projekta gaitā un īstenotajos pasākumos

lūdzam atbalstīt

Saimes mājas atjaunošana //

Vējainā 2023. gada 27. maija dienā no ciema dzīvojamās ēkas skursteņa (“Zentas Mauriņas māja”) jumtā ielidoja dzirkstele, izpostot  lielo celtni. Tā bija viena no pirmajām salmu mājām Latvijā. Par laimi,  neviens no ciemniekiem un līdzstrādniekiem uguns nelaimē necieta, tomēr 13 cilvēki zaudēji visu savu iedzīvi.
Lai Rožkalnu ciemata stāsts turpinātos, mēs no sirds aicinām atbalstīt mūs un ziedot nopostītās ēkas atjaunošanai!
Ziedojumu var veikt ar naudas pārskaitījumu: Camphill nodibinājums “Rožkalni”, reģ.nr. 40008047404, Luminor banka, konta numurs/IBAN: LV40 RIKO 0002010092555, vai arī izmantojot “PayPal” kontu (konta nosaukums: Camphill nodibinajums Rozkalni).

īstenotie projekti

Jaunā dzīvojamā ēka // Lilijas māja

2023. gada 27. maijā, nejaušai uguns dzirkstelei iemetoties salmu jumtā, tika nopostīta ciema lielā dzīvojamā māja (“Zentas Mauriņas māja”), kas bija viena no pirmajām salmu mājām Latvijā. Laimīgā kārtā neviens no ciemniekiem un līdzstrādniekiem uguns nelaimē necieta. Lai arī šis nelaimes gadījums atstāja dziļu emocionālu pārdzīvojumu visas kopienas ierastajā ikdienā, tomēr “Rožkalnu” stāstam bija jāturpinās.

Pateicoties ziedotājiem, brīvprātīgajiem un lielajam Camphill kustības atbalstam, 2023. gada vasarā tika likti pamati jaunai dzīvojamai mājai.  Un 2023. gada  30. septembrī tika atklāta “Lilijas māja”.